Руски академик ја разби лагата за короната: Ова не се вакцини! Еве од што умираат луѓето

90,160

 

Академик и професор Александар Алексеевич Рели, доктор на медицински науки, ја шокираше Русија со своите откритија за вакцинацијата и вистинските причини за смртта на пациентите со коронавирус.
Овој вирусолог смета дека смртноста во пандемијата воопшто не е зголемена бидејќи вирусот е толку опасен. Причините ги гледа во тажната организација на здравството, застарените мерки и контроверзниот третман.

„Одам во лукавите болници. Ја следам таа работа… Свесен сум што се случува таму… Тој вирус што беше, сега го нема. За што се подготвуваат да направат вакцина, а тоа обично се прави 6 години, таков вирус нема.

Сега има некој вид Делта…, можам да го наречам како сака, но тоа е нешто друго. И сега се вакцинираш против нешто што се случило пред 2 години, бидејќи тој вирус веќе го нема. Тоа е измама и криминал. И велат дека (вакцината) не ни помага, бидејќи вирусот мутирал. Па зошто тогаш не вакцинираш? Затоа тоа што ни го предлагаат не е вакцина.

Велам: А – не сте го виделе вирусот (САРС КоВ 2 не е изолиран), Б – нема вакцина против него, Б – третата фаза од тестирањето ќе биде завршена на 31.12.2022 година. години. А сега има 21 година… Тестовите не се завршени. Резултатите од првата фаза не се објавени… Резултатите од третата фаза не се објавени, бидејќи не е завршена. И кога некои медицински лажговци велат дека ги прочитале резултатите од третата фаза во списанието Лансет на 2 февруари, тие лажат од една едноставна причина, бидејќи и јас го прочитав тоа. Напишано е дека типот на антителата е неодреден, нема антиепидемиски ефект, имунолошкиот одговор не е утврден. Па какви резултати имаат? Според овие „резултати“ проектот треба да биде затворен. И почнуваат со масовна вакцинација. Мислам дека нема вакцина.

Дека постои ниту е проверено ниту докажано. Она што е одобрено, верувам дека е одобрено на комерцијална основа, она што во моментов постои, како и претходните четири вакцини произведени од „Гамалеј“, ниту една од нив не ја поминала сертификацијата на СЗО.

А некои велат: „Па, јас бев вакциниран и се чувствувам добро“. Момци, 25% е плацебо! Имаш плацебо. Затоа се чувствувате добро.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.site . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?

You might also like