Се изнервира новиот градоначалник на Бутел… Доста е од локални разбојништва и бандити во општината

2,940

Мора да помине времето на локални каобојци и криминалци !
Јас како градоначалник на Општина Бутел барам од надлежниот државен орган МВР, веднаш уште вечерва да биде расветлен случајот со попладневните престрелки во Бутел.
Оваа власт досега покажа дека е немоќна да се справува со овој вид криминални случаи, таа мора веднаш фронтално да се соочи со бандитите кои носат немир на граѓаните на нашата Општина.
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.site . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?

You might also like