СДСМ ги користи методите на Груевски? Како со Кежароски се спрема апсење на новинар?

148
Го гледав Горан Момироски на “Инфомакс”, неговата смиреност ме вознемири.
Да појаснам за помалку упатените…
Се работи за новинар кому над глава му виси потенцијален затвор од повеќе од10 години.
Е вака…Се започна со апсењето за “27 април”, политичкиот прогон преку “СЈО”, случајот “Орце Камчев”, завршувајќи (за сега) со Горан Момировски.
Главното гориво за владеење на лудациве е користењето на овие “алатки” за “елиминирање” на неистомислениците а дали е доволно само куцкање на тастатура за да престане оваа агонија е прашање кое сите треба да си го поставиме.
Ако вчера бев јас, денес е Горан утре можеби ќе бидеш ТИ!
Стоп за политички прогон!
Слобода за политичките затвореници!
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.site . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?

You might also like