Продолжуваат кавгите и тепачките во СДСМ? Спасовски не сакал да ја напушти фотелјата во МВР?

615

Оливер Спасовски, актуелниот министер за внатрешни работи, најверојатно ќе остане на истата позиција и во новата Влада која ја составува мандатарот Димитар Ковачевски, дознава Фактор. Иако официјално сите министри не се обелоденети и се тврди дека конечните одлуки не се донесени, извори брифираат дека Спасовски секако ќе биде дел од новиот владин состав и нема да ротира од ресорот.

 

Инаку според информациите, за новата Влада треба да се разговара во СДСМ утре вечер на координација.

 

Повеќе на Фактор.мк

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.site . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?

You might also like