Познатиот македонски сеизмолог Михаил Гаревски: Можете мирно да спиете

47

Познатиот македонски сеизмолог Михаил Гаревски преку својот ФБ профил порачува граѓаните на Македонија мирно да спијат бидејќи епицентарот на земјотресот е доволно далечен.

 

МИХАИЛ ГАРЕВСКИ: Мирно спијте!

Инаку, досега се избројани точно осум потреси, вклучително и првиот, а последниот е во 23:28 часот.

 

 

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.site . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?

You might also like