Народот побесна! ОТКАКО ДОЈДЕ ТАЧЕ НОВО ГОЛЕМО ПОСКАПУВАЊЕ НА ГОРИВАТА

213

Како и секој работен понеделник, така и овој напладне, Регулаторната комиија за енергетика ќе ги соопшти новите цени на горивата кои ќе важат од полноќ.

Претходната недела, Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) одлучи да поскапат горивата и тоа дизелот за денар и половина, а бензините за денар. Со ова, моментално еуросупер БС-95 се продава по цена од 76,5 денари, Еуросупер БС-98 по цена од 78,5 денари, а дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство се 69 денари за литар. Малопродажната цена на Мазутот чини 42,827 денари за килограм.

 

После денешниот состанок на РКЕ, ќе има нови цени на горивата, при што дополнително ќе информираме во текот на денот.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.site . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?

You might also like