Каков резил за Македонија, Авганистанци може ама Евреи не: Хотелите во Скопје ги одбивале, седеле во автобус цела ноќ – ги гаѓале и со јајца

122

Со полициско обезбедување членовите на еврејската религиозна група „Лев Тахор“, кои од четвртокот престојуваат во Куманово поради притисок на дел од јавноста , доцна во ноќта со автобус се префрлени во хотел во Скопје.

Фрлени јајца и искршена врата на куќата во која престојуваа, негативни реакции на дел од јавноста се причина тие да го напуштат Куманово поради загрозување на н

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.site . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?

You might also like