Путин ги предупреди Пендаровски Вучиќ и балканските лидери да не се мешаат? АКО НЕКОЈ ПОКУША ДА НИ ЗАСМЕТА ЌЕ ПРЕТРПИ ОГРОМНИ ПОСЛЕДИЦИ

1,872

Рускиот претседател Владимир Путин и се обрати на нацијата, а ви го пренесуваме целиот текст кој е објавен и на веб-страницата на Кремљ
Говорот на Путин го пренесуваме во целост:

Почитувани граѓани на Русија! Драги пријатели!

Денеска повторно сметам дека е неопходно да се навратам на трагичните настани што се случуваат во Донбас и на клучните прашања за обезбедување на безбедноста на самата Русија.

Да почнам со она што го кажав во моето обраќање на 21 февруари годинава. Зборуваме за она што особено не загрижува и вознемирува, за оние суштински закани кои од година во година чекор по чекор, грубо и без церемонија ги создаваат неодговорните западни политичари во однос на нашата земја. Мислам на проширување на НАТО блокот на исток, приближување на нејзината воена инфраструктура до границите на Русија.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.site . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?

You might also like