Руските војници кои се предаваат би можеле да добијат 5 милиони рубљи и амнестија

317

Ајтови од целиот свет собраа неколку милиони долари и ќе продолжат да собираат за да и платат на руската војска 5 милиони рубљи во криптовалути, сметка или готовина

Министерството за одбрана на Украина и светската ИТ заедница им нудат на окупаторите да се предадат, да добијат амнестија и да заработат, – рече Маша Ефросинина.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.site . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?

You might also like