ЧУДЕН МОМЕНТ ВО ГОВОРОТ НА ПУТИН: На своето обраќање направи нешто што досега не го направил (ВИДЕО)

518

Она што го направи Владимир Путин на прес-конференцијата остави многумина без зборови

Пред почетокот на седницата на Советот за национална безбедност на Русија, претседателот Путин направи нешто што многумина ги зачуди и размислуваше, поради што го направи она што никогаш досега не го направил.

Имено, рускиот претседател прво седел кога се вклучила камерата, па станал – ја закопчал јакната и повторно седнал. Овој потег на рускиот претседател остави многумина во страв. Како би го дефинирале овој потег на Путин?

Лидерите на Си-Ен-Ен го оценија неговиот потег како неочекуван, притоа коментирајќи ја неговата изјава дека тоа ќе им помогне на семејствата на секој војник кој загинал во оваа борба. 

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.site . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?

You might also like