Уништена американската војска во Украина (ФОТО)

692

Во Украина уништена е американската војска Дане Патриџ со назнака „Птица“.

Роден во Ајдахо пристигна во Украина на 27 април, учествуваше во битките кај Северодонецк. Пред една недела тој доби шрапнел во главата, падна во кома и набрзо почина.

Американецот во родната држава Ајдахо на 3 октомври отишол со воен авион во торба за тело.

 

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.site . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?

You might also like