Заевистот Зиков продолжува да го иритира народот! Смета дека не се многу 80000 денари што ги земал од македонските даночни обврзници, новинарката ќе паднеше во несвест

208

На Канал 5 ТВ Љупчо Зиков признава дека зема 80.000 денари плата, и вели дека тоа не било афера, ниту пак дека не е којзнае каква работа да се зема толкава плата.

Имено по обелоденување на аферата „Паразити“ од стана на опозицијата, Љупчи Зиков како именуванм функционер во Телеком земал 16.000 евра годишно, кое тој го потврди.

-Платата е таа, меѓутоа не е точна платата, да јас потврдувам дека висината на платата е 80000 денари, ги повикувам ако имаат некоја афера нека ја кажат, значи некоја друга афера, затоа што ова не може да биде афера, вели Зиков.

На кое што новинарката на Канал 5 Михаела Димовска му возврати дека не е оправдано именувани функционери во државни институции да земаат енорми суми на пари.

Зиков на ова ја праша новинарката дали смета дека 69000 денари била енорма сума, на кое таа одоговори дека за неа е енормна сума.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.site . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?

You might also like