ЛЕВИЦА ПРАВИ МАСАКАР, ДОБИ НОВИ 100000 ГЛАСОВИ ОД ВМРО И СДСМ

160

Левица очекува двоцифрен број на пратеници на следните парламентарни избори, а според нивните информации од спроведени анкети партијата бележи раст во бројот на поддржувачи.

Горан Костовски – Чиз во денешната епизода на Тешки муабети откри нови бројки, односно според информациите на Левица партијата тежи над 100.000 гласови, СДСМ бележи пад и на избори би освоила околу 180.000 додека ВМРО-ДПМНЕ околу 250.000 гласови.

Ова претставува голем пад за двете најголеми политички партии во Македонија, објаснува Чиз.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.site . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?

You might also like