ЗА ПРВ ПАТ ВО ИСТОРИЈАТА! АКО ТАРАВАРИ ВЛЕЗЕ СО АЛИЈАНСА КАЈ КОВАЧЕВСКИ И АХМЕТИ: Македонската Влада ќе има 10 министри Албанци и само 7 Македонци

264

Десет министри Албанци, 7 Македонци – така ќе изгледа македонската Влада ако Алијанса за Албанците влезе во владината коалиција.

Тоа, како што објави во својата анализа ТВ Алфа, го покажуваат коалицоните математики, судејќи според шпекулациите познати во јавноста.

Според она што неофицијално го прифатиле Ковачевски и Ахмети, Таравари треба да ги добие министерските места во правда, здравство, информатичко општество и министер без ресор за дијаспора.

Целата анализа на ТВ Алфа може да ја видите и слушнете ТУКА.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.site . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?

You might also like