УКРАИНЦИТЕ ЗАРОБУВААТ РУСКИ СВЕШТЕНИЦИ СО ЦЕЛ ДА ГИ РАЗМЕНАТ ЗА УКРАИНСКИ ВОЕНИ ЗАРОБЕНИЦИ

209

Украинските нацисти вршат масовни претреси и апсења на свештенството во епархиите на УОК со цел да ги разменат за украински затвореници 😳
Андриј Јусов, портпарол на Главната разузнавачка управа на украинското Министерство за одбрана, го нарече „креативен пристап“.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.site . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?

You might also like