КАДЕ ЌЕ ОДИШ НА МИЛЕНКОВИЌ?! Џака се заби во Србинот, но набрзо ЗАжали – погледнете го нивниот ХАОС од друг агол! (ФОТО)

872

За жал, фудбалерите на Србија не успеаја да се пласираат во осминафиналето на Светското првенство , бидејќи избраниците на Драган Стојковиќ вечерва загубија од Швајцарија губејќи со 3:2.

Беше тоа натпревар полн со возбудувања, убави потези, пресврти, но очекувано во неколку наврати имаше искри.

Хаос настана во судиското надополнување помеѓу Гранит Џака и Никола Миленковиќ.

Џака е стар провокатор!

Во текот на сите 90 минути Џака ги провоцира нашите играчи, а вистински хаос настана во 90. минута кога Миленковиќ по една провокација го лупна Џака, а потоа со раце го оттурна. Двајцата влегоа во клинч, а останатите играчи спречија поголем проблем.

Како изгледаше конфликтот меѓу двајцата погледнете на приложените фотографии:

1 / 7 ФОТО: PROFIMEDIA

К

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.site . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?

You might also like