ДЖАКА ЈА ПРОСЛАВИ ПОБЕДАТА ПРОТИВ СРБИЈА ВО ДРЕСОТ НА ЈАШАРИ: Најлошата можна провокација на српскиот народ и потсетување на ТЕРОРИСТИЧКИОТ ВОДАЧ НА ОВК!

149

Ардон Јашари е фудбалер на швајцарската репрезентација, а Гранит Џака го зема дресот за да ја прослави победата против репрезентацијата на Србија.

Во текот на мечот имаше многу провокации, се фати за меѓуножјето, а кон крајот дополнително ја испровоцира целата екипа на „орлите“, кога ја пцуеше мајката на српските фудбалери.

На крајот го облече дресот на Ардон Јашари и го сврте кон камерата и го поздрави… Многумина и ова ќе го сфатат како провокација бидејќи другиот Јашари е далеку попознат… Станува збор за озлогласениот основач на т.н ОВК до Адем Јашари!

Погледнете го тој поздрав и фотографија:

Гранит Џака
ФОТО: ЕПА / ГЕОРГИ ЛИЧОВСКИ

На политиката и нема место во фудбалот, капитенот на Швајцарија беше подобар на теренот, но навистина нема место за вакви провокации. Ако е и од Џака, премногу е… Мораше ли Јашари да биде во дресот?

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.site . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?

You might also like