ПОРТУГАЦОТ ПРОСЛАВИ ГОЛ СО кренати ТРИ ПРСТА: Ги уништи Џака и неговите пријатели, па направи нешто што ја крена цела  СРБИЈА на нозе

1,111

ПОРТУГАЦОТ ПРОСЛАВИ ГОЛ СО кренати ТРИ ПРСТА: Ги уништи Џака и неговите пријатели, па направи нешто што ја крена цела  СРБИЈА на нозе

Младиот португалски напаѓач Гонзало Рамос имаше меч за паметење синоќа.

Португалецот ја совлада Швајцарија со 6:1, а Рамос дури три пати погоди. Селекторот на Португалија, Фернандо Сантош реши да го започне мечот со Рамос и да го остави Кристијано Роналдо на клупата за резерви.

Младиот стрелец повеќе од ги оправда очекувањата, а по постигнувањето на третиот гол, фудбалерот на Бенфика крена три прста.

Уживајте во неговото мајсторство:

Рамос влезе и во историјата на Мундијалите со тоа што стана најмладиот стрелец на хет-трик на најголемото фудбалско шоу во светот по славниот Пеле.

Имено, Пеле постигна хет-трик во полуфиналето на Светското првенство во 1958 година, кога имаше 17 години и седум месеци. По 64 години Рамос е најмладиот играч на кој тоа му успеало, а рекордот се уште го држи кралот на фудбалот.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.site . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?

You might also like