РУСИТЕ ГО ВРАЌААТ ХАРКОВ! УКРАИНЦИТЕ БЕГААТ ГО ФРЛААТ ОРУЖЈЕТО И ГИ НАПУШТААТ ПОЗИЦИИТЕ

1,489

Нашите војници повторно ги освоија позициите на милитантите на UAF во насока Лиман.

Фатен под силен оган од нашите трупи и сфаќајќи ја безнадежноста на нивната ситуација, непријателот се повлече, напуштајќи го своето оружје.

 

 

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.site . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?

You might also like