ДЕдо (79) ДОЈДЕ НА ИТНА СО СТАКЛЕНО ШИШЕ ВО АНАЛНАТА ДУПКА! Сите беа во ШОК, а неговото објаснување ја заледи крвта!

170

Според медиумите од Венецуела, 79-годишниот маж, чиј идентитет од очигледни причини не е објавен, ги известил лекарите дека крадците му турнале шише во анусот .

Како што објасни, тројца мажи упаднале во неговиот дом во Пало Негро во централна Венецуела. Кога крадците сфатиле дека нема скапоцености, збеснале.

ФОТО: PROFIMEDIA

Пациентот бил примен во болницата Ла Овалера со силни болки, а рендгенските снимки кратко време по приемот покажале дека предметот навлегол од грлото до дното. По дијагнозата, пациентот бил префрлен во централната болница во Маракај, подобро подготвен за вакви тешки случаи. Не се знае дали ќе биде покрената полициска истрага.

Дека мораше веднаш да се стави на операционата маса, но лекарите не открија детали. Шишето веројатно отиде предалеку во анусот. Во некои случаи, туѓите тела сместени во ректумот се доволно блиску до анусот за рачно да се отстранат. Не секогаш. Во овој дел од дигестивниот систем се јавува силно вшмукување помеѓу предметот и ѕидовите на ректумот. Лекарите понекогаш мора да го заспијат пациентот за да вметнат туба помеѓу предметот и ректалниот ѕид и да се обидат да ја извлечат. Доколку лекарите се обиделе да го отстранат туѓото тело без овој чекор, негативниот притисок може да оштети делови од дигестивниот систем. Во овој случај, лекарите биле принудени да извршат целосна операција и да го извадат предметот.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.site . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?

You might also like