НЕЈЗИНИОТ СИН ИСЧЕЗНА ПРЕД 10 ГОДИНИ: Очајна мајка посвоила момче и СМРЗНАТИ кога дознала дека тоа е нејзиното ДЕТЕ

105

Габриела Суарез посвои момче и дозна дека тоа е нејзиниот син кој исчезнал пред 10 години.

Илустрација, Фото: Shutterstock

Децата се најважното нешто во животот на секој родител , тие се основата на сè и круната на животот. Нè учат што е безусловна љубов, нè прават комплетни, нè учат да бидеме подобри, позрели и поодговорни.

Поради сето ова, нашиот живот престанува да биде индивидуален и станува апсолутно заштитнички на тоа богатство за кое ќе се грижиме и несебично ќе го чуваме. Меѓутоа, често се прашуваме што би се случило со нас доколку поради некоја причина нашето богатство исчезне од нашите животи? Можете ли да го замислите животот без да знаете ништо за таа личност за која сте биле будни, која сте ја сакале најмногу на светот?

Илустрација
Фотографија за илустрација : Shutterstock

Токму тоа го доживеа Габриела Суарез , чиј живот за миг се промени и и приреди неверојатни работи удирајќи ја онаму каде што најмногу ја боли. Нејзината судбина е приказна за очај, вознемиреност и страдање.

Габриела Суарез никогаш не помислила дека еден обичен ден може да се претвори во пекол. Синот Берардо го однела во градинка, не знаејќи дека еден момент на невнимание ќе предизвика да го загуби тригодишниот син. Веднаш ја обзеде очај и неизвесност и безуспешно бараше секаде повеќе од три часа , додека во потрагата и помогнаа другите родители.

Илустрација
Фотографија за илустрација : Shutterstock

Деновите на оваа мајка поминале во очај, додека полицијата безуспешно трага по момчето. Помина многу време, веќе 10 години, а неутешената мајка не знаеше ништо за својот син .

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.site . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?

You might also like