2022 година беше полна со историски настани. Сигурно една од нив е смртта на кралицата Елизабета Втора во септември, а настанот успешно го предвидел еден тинејџерски јасновидец, кој во Велика Британија веќе ја споредуваат со Баба Ванѓа, пишува Vbox7.

Хана Керол (20) има листа од 28 предвидувања кои ги објавила на 7 јануари оваа година. И мора да признаеме дека голем дел од нив веќе се остварија. Тука спаѓа и разделбата на Пит Дејвидсон и Ким Кардашијан.

 

ДНК: Баба Ванѓа се прероди во млада Американка!

Најголем дел од предвидувањата се однесуваат на светски познати личности како семејството Кардашијан, Хари Стајлс, Хили и Џастин Бибер итн., но не можеме а да не забележиме дека нејзината листа започнува токму со смртта на кралицата. 

Ви претставуваме бонус од 200 лева за Sportna efbet.com
Досега Хана дознала и за скандалите на Канје Вест, за бременоста на Ријана, за бебето на Ник Џонас и Пријанка Чопра и за геј лик од Дизни. Посебно е застрашувачко што подолу по нејзината листа имала контакт со вонземјани. 

„Мислам дека сите мои предвидувања ќе испаднат точни. Можеби не знаев дека ќе се случат оваа година, но ќе се случат“, изјави TikToker за британски Mirror.