ЕКСПЛОДИРА ГАСОВОД МЕЃУ ЛИТВАНИЈА И ЛЕТВИЈА: Се слушна силна детонација и забележан голем пламен

156

Експлодираше главниот гасовод што ги поврзува Литванија и Летонија.

Засега не се познати околностите за експлозијата, освен што на местото на настанот може да се забележат големи пламени јазици.

Експлозијата се случила вечерта.

Противпожарните екипи се обидуваат да го изгаснат пожарот, но не можат да го сторат тоа.

Повеќе детали наскоро

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.site . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?

You might also like