МИТОВСКИ ОБЈАВУВА ДЕТАЛИ ОД СРЕДБАТА НА ЗАЕВ СО МИЦКОВСКИ! ЕВЕ КАКО ПЛАНИРАЛЕ ДА ГО РУШАТ ДУИ

508

Геровски ме демантираше со принципиелноста, па во последниот текст го објави персоналниот состав на една од средбите во Бела Вода.

Гледам и колегите од “Фокус” пишувале. Принципиелно

На една друга средба, во истоимениот ресторан на составот Христијан Мицкоски, Александар Николоски присутен бил и Владо Мисајловски-Кендо, од едната, и Зоран Заев, Венко Филипче и уште едно лице од другата страна.

Е сега кога сме кај принципиелност.

Кога Мицкоски ќе каже што била темата/темите на овие состаноци? Или да кажеме ние…

И за крај, околу принципиелноста. Пет месеци го збориме ова на Инфомакс, а ботовската банда од “дувло” и платената “новинарска” фарма дробат зелени против нас.

Ќе се извинат? Принципиелно? Или ќе се извинуваат кога ќе објавиме кој ги финансира во име на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ?

Фејсбук статус на уредникот на Инфомакс, Александар Митовски

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.site . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?

You might also like