ЈА ТЕПАЛ ЖЕНАТА И ЈА НАРЕКОЛ ЌЕРКАТА СВИЊА: А потоа завел 26 години помлада жена која му родила 7 ДЕЦА

169

Холивудскиот актер Алек Болдвин убил камерман кога испукал неколку истрели од пиштол на снимање на филм, а цел живот бил мајстор за скандали.

Животната приказна на Алек Болдвин, Фото: aurizio Dell’Amore/MEGA / The Mega Agency / Profimedia

Американскиот актер Алек Болдвин е обвинет за убиство од небрежност, пишува „Дејли мејл“.

Болдвин денеска беше официјално обвинет за убиство на кинематограферката Халина Хачин , што се случи на снимањето на филмот „Раст“ во октомври 2021 година.

Долго пред овој страшен инцидент, Алек многумина го добија прекарот „мајстор за скандали“. Тој беше познат по своите многубројни необичности со кои ги полнеше насловните страници и порталите.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.site . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?

You might also like