ИМА СИЛНА ПРИЧИНА ЗОШТО ЈЕЛЕНА ЃОКОВИЌ НЕ БЕШЕ НА МЕЧОТ НА НОЛЕ: Испрати емотивна порака и ја воодушеви СРБИЈА

214

Многумина се прашуваат зошто Јелена Ѓоковиќ не беше на мечот на Нолет во Мелбурн, а за тоа има посебна причина.

Зошто Јелена Ѓоковиќ не беше на мечот на Нолет во Мелбурн, Фото: BACKGRID / Backgrid UK / Profimedia

Во неделата цела нација ја бодреше победата на легендарниот Новак Ѓоковиќ , кој уште еднаш му покажа на светот што го прави најдобар тенисер во светот. Србите со ентузијазам го прославија неговиот успех, а членовите на неговото семејство беа особено емотивни.

Освен родителите кои го следат и го бодрат, голема поддршка и ветер во грб му даваат и децата и сопругата Јелена . Сепак, овојпат таа не се појави на натпреварот, но тоа не ја спречи да му даде поддршка на Нолет на малите екрани.

Јелена и Новак Ѓоковиќ
Јелена и Новак Ѓоковиќ фото: Ела Линг / Shutterstock Editorial / Profimedia

Има посебна причина зошто Јелена не беше на мечот на Нолет, а се однесува на далечината. Имено, Јелена Ѓоковиќ никогаш не доаѓа во Австралија откако малите Стефан и Тара станаа дел од нивното семејство. Како прво, Австралија е далеку, а децата одат на училиште, па не можат баш да го бодрат тато во училишните денови, пишува Sportal .

Јелена по триумфот на Нолет му испрати емотивна порака на сопругот, а на својот Инстаграм објави негова фотографија и напиша „Браво, љубов!“.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.site . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?

You might also like