ПАПАРАЦО ТАЈНО ГО СЛИКА ШУМАХЕР: Легендата на Формула 1 никој не ја видел од 2013 година, а овие слики ја откриваат НЕГОВАТА ВИСТИНСКА СОСТОЈБА

416

Михаел Шумахер тајно го фотографирал „пријател“, а сега го уценува семејството да ги продаде сликите на медиумите за неверојатни милион евра!

Како изгледа сега Шумахер?, Фото: Action Press / Shutterstock Editorial / Profimedia

Изненадува фактот дека наскоро ќе се навршат 10 години од фаталниот пад на легендарниот Формула 1 возач Михаел Шумахер на скијање. Неговиот живот тогаш висел на конец, неговата здравствена состојба се чува во строга тајна, а само одредени луѓе смеат да го видат – тоа е одлука на семејството.

Меѓутоа, светските медиуми со денови ги тресе веста дека еден од неговите „пријатели“ тајно го фотографирал Шумахер, а се шпекулира дека фотографијата ја продава за цели милион евра. Оваа ситуација не се случува за прв пат, пред неколку години се појави еден од неговите „пријатели“ кој направи безобразна работа, ги прекрши сите семејни правила и го фотографираше Шумахер. Подоцна се обидел да ги продаде фотографиите за половина милион евра. Сепак, семејството успеало да го спречи објавувањето на сликите, па наводно платило „откуп“.

Михаел Шумахер
фото: OLIVER MULTHAUP / AFP / Profimedia

Бидејќи сега се соочуваат со истиот проблем, не се знае дали се работи за нова личност или истиот „пријател“ сега решил спорните фотографии повторно да ги понуди на продажба. Но сега цената се искачи на вртоглави милион евра. А сопругата на Шумахер е се позагрижена, бидејќи се плаши дека нема да може да ја заштити неговата приватност.

Станува збор за некој кој е многу близок до семејството и самиот возач, но медиумите не сакаат да го споделат идентитетот. Како што е соопштено, цената ги надминува финансиските можности на семејството на Шумахер , а лицето одбива каков било начин на порамнување.

Да потсетиме, Шумахер е врзан за кревет од 2013 година, а неговото семејство инсистира дека деталите за неговата состојба и лекување не и се познати на јавноста.

Михаел Шумахер
фото: Profimedia

Ненадминатиот Формула 1 возач Михаел Шумахер доживеа страшен пад додека зимуваше во југоисточна Франција пред точно девет години. Оттогаш неговата состојба е мистерија, а само најблиските членови на семејството можат да го видат. Постојат многу претпоставки за тоа како изгледа шампионот денес, а само повремено излегуваат некои информации во јавноста.

Имено, кога се случи несреќата на 29 декември 2013 година, никој не можеше ни да претпостави со какви сите последици ќе се соочи Шумахер.

– Удри во карпа, но во таа прилика носел кацига. Итната помош осум минути подоцна стигнала до него и веднаш организирала хеликоптерски транспорт до болницата. Беше шокиран и малку загрижен, но во свесна состојба… Можно е да се здобил со повреди на черепот, но ништо сериозно – беше првата изјава на директорот на ски-центарот Кристоф Јернињон-Лекомат.

Михаел Шумахер
фото: Profimedia

После тоа, никој повеќе не го видел Мајкл јавно, а полицијата потоа морала да ја опколи болницата за да ја спаси легендата која се борела за живот . Иако сите се надеваа дека вечниот победник ќе успее да се справи со ова, почнаа да пристигнуваат лоши вести. А за неговата состојба прв проговори познатиот неврохирург Колин Шиф, кој посочи дека Шумахер никогаш нема да биде старецот!

За лекување на Шумахер, семејството досега потрошило повеќе од 40.000.000 долари само до 2020 година. Тие беа принудени да ги продадат скапоценостите на иконскиот возач на Формула 1, како и имотот на семејството вреден 6 милиони долари и други вредни предмети.

1 / 5 ФОТО: PROFIMEDIA

Корина Шумахер во неколку наврати многу емотивно зборуваше и за својот сопруг , кој секој ден и повеќе и недостасува.

– Ми недостига Мајкл секој ден. Тој е тука, на поинаков начин, но тој е тука. Тој сè уште ми покажува колку е силен секој ден. Се трудиме да живееме како семејство, како што би сакал Мајкл. Живееме заедно, правиме терапија, правиме се што можеме за да го направиме подобро и удобно. Неговата приватност ми е многу важна. Цел живот не штитеше, сега ние го штитиме – истакна таа.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.site . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?

You might also like