БЕШЕ ЖИВ ПОД УРИНИ ТРИ НЕДЕЛИ: Камерата сними ВИСТИНСКО ЧУДО во Турција, луѓето не им веруваат на ОЧИТЕ (ВИДЕО) ПЛАНЕТА 28.02.2023 година. 14:39 часот 14:41 часот Турските спасувачи , под надзор на ветеринари, извлекоа од урнатините коњ кој помина 21 ден заробен во зграда во Адијаман. Видеото од спасувањето го објави турското Министерство за земјоделство и шумарство. Животното е извлечено од непристапен терен. По преглед од страна на ветеринар, кој утврдил дека животното нема повреди опасни по живот, коњот е вратен на сопственикот. Во меѓувреме, во Хатај беше отворена полска болница за спасени животни. Десетици волонтери бараат домашни миленици. Турција беше погодена од два разорни земјотреси на 6 февруари, во кои досега загинаа најмалку 44.000 луѓе.

195


Турските 
спасувачи , под надзор на ветеринари, извлекоа од урнатините коњ кој помина 21 ден заробен во зграда во Адијаман.

Видеото од спасувањето го објави турското Министерство за земјоделство и шумарство.

Животното е извлечено од непристапен терен. По преглед од страна на ветеринар, кој утврдил дека животното нема повреди опасни по живот, коњот е вратен на сопственикот.

Во меѓувреме, во Хатај беше отворена полска болница за спасени животни. Десетици волонтери бараат домашни миленици.

Турција беше погодена од два разорни земјотреси на 6 февруари, во кои досега загинаа најмалку 44.000 луѓе.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.site . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?

You might also like