Browsing Category

БИЗНИС

Дали ЕВН ќе воведе евтина струја во текот на целиот ден?

Регулаторната комисија за енергетика е во консултации со ЕСМ, МЕПСО и ЕВН, за да се види дали е изводливо додека трае кризата со коронавирусот, домаќинствата да имаат само евтина струја. Ова во изјава за „Локално“ го кажа претседателот на…

Полнете резервоарите, ова се новите цени на горивата

Со одлуката се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во прoсек за 9,18 отсто. Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се намалува за 5,00 денари за литар и ќе изнесува 49,50 ден. ЕУРОСУПЕР БС-98 поевтинува…