Browsing Category

ЗАБАВА

ЈА ПЛУКНАЛ ВО ЛИЦЕ А ПОТОА МУ ПЛАСНАЛ ШАМАР?! Се појавија ДЕТАЛИ за наводното насилство на Душко врз…

Фудбалскиот менаџер Душко Тошиќ наводно ја плукнал и удрил шлаканицата на својата сопруга Јелена Карлеуша во семејната куќа. Според изворот на „Информер“, Душко прво ја плукнал пејачката во лице во семејниот дом, а потоа и удрил…

Љубчо ќе биде првиот северномакедонски астронаут во братската Бугарска вселенска програма?

По повикот на шоуменот и лидер на партијата која победи на вчерашните избори во Бугарија, Слави Трифунов, за обединување на двата народи преку освојување на вселената до Бугарската вселенска програма пристигнале и првите апликации од…

Скандал: Голи Украинки се разладувале со црево на Јадранска магистрала (ФОТО)

Судијката на Судот за прекршоци во Будва, оддел во Котор, Ивана Вукасовиќ, одлучувајќи по барање на полициската управа, казни три украински државјанки парично со по 450 евра заради кршење на Законот за јавен ред и мир, пренесува …