Browsing Category

ЗАБАВА

Аптекарката АНА ВО мантил и деколте го запали регионот: „Откако работев во центарот Ковид, морам…

Фармацевтката Ана Милановиќ (45) од Крагуевац ја запали социјалната мрежа ТикТок со своите записи во кои пее песни во атрактивно издание, во бел мантил со неодоливо деколте, во аптека што, симболично, има врска со лекови и болка Се шегувам,…

64 годишна баба од Австралија има повеќе додворувачи од внуката.

Лесли Максвел е 64-годишна баба од Мелбурн и на Инстаграм има речиси 60 илјади следбеници. Таа секојдневно објавува фотографии. Инаку, обожава да тренира заедно со внука и Тиа која има 19 години. Тиа признава дека баба и, и е „конкуренција“…

ЌЕ ОСТАНЕ САМО РУСКАТА ВАКЦИНА? ПО АСТРА ЗЕНЕКА СЕ ОЧЕКУВА ДА СЕ ЗАБРАНИ И ФАЈЗЕР?

По АстраЗенека (вакцина од типот вектор плус која не е генетички базирана), која не  се надеваме дека и другите, уште поопасни, генетички мРНА вакцини како Фајзер и Модерна, ќе бидат забранети а Менгеле експериментаторите на живи луѓе,…