Browsing Category

ЗДРАВЈЕ

РУСИЈА НА ЧЕКОР ОД ВАКЦИНА ЗА КОВИД? Ќе се дозира како млечен производ! Еве зошто!

Руски научници работат на вакцина против корона вирусот која луѓето ќе ја примаат не во форма на инјекција, туку како млечен производ. Потпретседателот на Руската академија на науки, Владимир Чеконин, изјави дека на вакцината за корона…

ШОКАНТНО ОТКРИТИЕ ВО ИТАЛИЈА: ВО КРВТА НА СЕКОЈ 20-ТИ КРВОДАРИТЕЛ ПРОНАЈДЕНО НЕШТО ШТО НЕ ОЧЕКУВАА!

Секој дваесетти дарител на крв во Милано развил антитела на„Ковид-19“ пред првиот официјален позитивен случај во Италија кон крајот на февруари, според студијата на поликлиниката во главниот град на Ломбардија. Анализата на поликлиниката…

Водителот Драган Вучиќ почина од Ковид 19

Познатиот македонски ТВ-водител и пејач, Драган Вучиќ починал ноќеска на 65-годишна возраст. Веста за смртта на водителот за „Убавина и здравје“ ја потврдил неговиот син, Мартин Вучиќ. Вучиќ претходните денови бил во тешка…