Browsing Category

МАКЕДОНИЈА

Мијалков од затвор средил неговиот верен до смрт Тачи да коалицира со СДСМ?

Премиерот Зоран Заев денеска одговарајќи на новинарски прашања рече дека СДСМ на локалните избори ќе настапи во коалиција со ДУИ, БЕСА и ДПА. -Покрај тоа што водиме по анкетите довербата е голема, се верува дека ќе победиме. Но, на…

ГРУЕВСКИ, ЗАЕВ И МИЦКОВСКИ МОЖЕ ДА СЕ НАЈДАТ НА ЦРНАТА ЛИСТА НА САД

Американскиот Стејт Депармент го објави новиот „2021 Investment Climate Statements: North Macedonia“, во кој детално се анализираат многу состојби во земјава. Помеѓу другото и криминалот и корупцијата, демократските капацитети на…

Вучиќ: ДОБРО Е ШТО НЕ Е ГРУЕВСКИ, ИНАКУ МНОГУ БЕШЕ СПОСОБЕН И НИ ГИ ЗЕМАШЕ СИТЕ ИНВЕСТИЦИИ! НЕ…

Кога конкуренцијата, условно кажано ќе ти симне капа знаеш дека си успеал. Токму ова му се случи на екс премиерот Никола Груевски кој доби невидено признание од претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ. Вучиќ во своето…