Browsing Category

МАКЕДОНИЈА

АМЕРИКА НЕМА ДА СЕ СМЕША ВО СПОРОТ? БУГАРИЈА НАЈАВУВА ДЕКА НЕМА ДА ГО ТРГНЕ ВЕТОТО ЗА ПРИСТАПНИ…

„Администрацијата ќе изврши голем притисок врз Бугарија да најде брзо решение за„ апсурдните барања кон Македонија “, поврзани со јазикот и историјата, што во многу земји предизвикува разочарување. Сепак, не сум убеден дека некој во Софија…

Откако не се снајдоа сдсмовците. Владата ги врати скоро сите соработници на Грујо да привлекуваат…

„Една инвестиција со 10 работни места ќе ги оправда сите трошоци“ Одлуката за испраќање советници е со решение од една година, но има можност за продолжување на мандатот до 3 години. Економските советници, кои ќе имаат дипломатски статус,…

НОВ СКАНДАЛ СО ДВОЈНИК! МВР издало пасош на кумот на Веља Невоља, кој му се заканувал на Вучиќ

Македонските власти односно МВР предводена од министерот Оливер Спасовски од СДСМ издале патна исправа на човек кој отворено се заканувал со одмазда на српскиот претседател Александар Вучиќ. Информациите кои ги објавува порталот мкд.мк …