Browsing Category

ПОЛИТИКА

ФИЛИПЧЕ СЕ ЗАКАНУВА НА НАРОДОТ ДЕКА ЌЕ ИМ ГО ОГРАНИЧИ ПРАВОТО НА ДВИЖЕЊЕ, НА ГЛАС И НА СЛОБОДЕН…

Sasho Tasevski Ние сме некрофилски народ. Поважна ни е смртта отколку животот. Да умре некој популарен ќе излеземе со илјадници, ќе хистеризираме, ќе тажиме колективно. Не е тоа грев. Но, лудо е…

ПЕТРОВСКА МУ ГО ПРЕЗЕНТИРАЛА НА ЗАЕВ МОСТОТ СО 5 ШТИЦИ ШТО ГО ИЗГРАДИ НИСКОГРАДБА КАЈ БУКОВСКИ?

Премиерот Зоран Заев во придружба на шефот на Делегација на ЕУ во нашата земја Дејвид Гир, министерката за култура Ирена Стефоска и градоначалничката Наташа Петровска денеска во Битола го промовираа реконструраниот Римски пат кој од градот…

Мијалков од затвор средил неговиот верен до смрт Тачи да коалицира со СДСМ?

Премиерот Зоран Заев денеска одговарајќи на новинарски прашања рече дека СДСМ на локалните избори ќе настапи во коалиција со ДУИ, БЕСА и ДПА. -Покрај тоа што водиме по анкетите довербата е голема, се верува дека ќе победиме. Но, на…