Browsing Category

СВЕТ

РУСКИТЕ НАУЧНИЦИ БАРАЈЌИ ВАКЦИНА ЗА КОРОНА, НАЈДОА ЛЕК ПРОТИВ РАК

Руските научници, во соработка со американските колеги, барајќи активно соединение за борбата против коронавирусот, откриле супстанција која потенцијално може да се употреби за лекување на карциномот неуробластом. Резултатите од…

Вучиќ ќе лета од рускиот стол? Ја избра Америка, а не Русија – Путин го откажа пристигнувањето…

Потпишувањето на договорот Белград-Приштина во Вашингтон, со низа проблематични ставки за Русија, како и последователното исмевање на Марија Захарова со Александар Вучиќ на Инстаграм, е само продолжение на меѓусебните недоразбирања меѓу…

Уште ова не се имаше случено! Пратеник фатен како гледа порнич во Собрание! Еве за кого се работи!

Пратеникот во тајландскиот парламент Ронатеп Ануват беше фатен на дело како гледа порнографски содржини на својот мобилен телефон за време на траење на седница во Бангкок. Ануват требаше да се сконцентрира на прашањата околу…