Browsing Category

СВЕТ

Бомба на германски лекар! Ги потврди предвидувањата на Вело Марковски! КОВИД 19 Е ГОТОВ, ОВАА ПРОЛЕТ…

Пандемијата со кopoнавиpycoт ќе заврши следната пролет, тврди претседателот на Здружението на лекари во Германија, Андреас Гасен. Оние кои не се вaкцинирани, голема е веројатноста во наредните месеци да бидат зapaзени со кoвид-19.…

Сателитска снимка од огромно руско НУКЛЕАРНО ТОРПЕДО шири страв на Запад – ФОТО

Британските интернет корисници се загрижени поради новата сателитска слика објавена од странските медиуми. Читателите не ја игнорираа фотографијата на која се гледа како најновото руско нуклеарно торпедо „Посејдон“ се подготвува за нова…

Поранешен функционер во Пентагон го повика НАТО да се подготви за конфликт со Русија во Источна…

НАТО треба да размисли за зајакнување на својата источна страна, поради зголемената воена моќ на Русија. Порталот 19FortiFive зборува за тоа каква треба да биде новата стратегија на Алијансата. „Дојде време сериозно да се…