Browsing Category

СПОРТ

Иако судот го ослободи.. Џоковиќ повторно уапсен утрово

На светскиот тениски ас Новак Ѓоковиќ му се спрема ново апсење и депортирање, тврдат српските медиуми во моментот, без оглед на фактот што судијата Ентони Кели од Сојузниот и семеен суд во Мелбурн нареди тенисерот да биде ослободен. Додека…

Срамна изјава на Надал во врска со Џоковиќ

РАФАЕЛ Надал ја поддржа задолжителната вакцинација пред настапот на Австралија опен, а воедно апелираше и Новак Ѓоковиќ да се вакцинира. Шпанскиот тенисер првпат се огласи по пристигнувањето во Австралија откако неодамна се зарази со…