Browsing Category

СТАВ

Зошто криете дека вакцинирани се разболуваат и умираат! 6000 луѓе погребавте еј Хитлерче

Sasho Tasevski Хер Хитлерче не ми дава да влезам на јавно место како невакциниран кој прележал ковид, но ме кани да влезам на избирачко место да гласам. Само тогаш забраната не важи. Фала за…

Пост комунистичка Држава која 30 години не воведе лустрација не е и нема да биде ни европска ни…

Во периодот по падот на берлинскиот ѕид и падот на Југославија, кога Европа, поконкретно дел од источно европските држави во блокот на Советскиот Сојуз и Југославија расчистија со комунистичкото минато и решија да се демократизираат,…

Бугарите денес го слават денот на илинденското востание! Румен Радев: Од Охрид до Црно Море еден…

Чест е да се биде во срцето на Странџа на овој свет за секој бугарски ден. Илјадници луѓе од целата земја се собраа во Петрова Нива за да им оддадат почит на подвигот на хероите од востанието Илинден-Преображенско. Овој светол датум…