Browsing Category

ТЕХНОЛОГИЈА

ОВА НЕ ВИ ГО ИМААТ КАЖАНО: КОЛКУ Е ОПАСНО ДА ЖИВЕЕТЕ ВО БЛИЗИНА НА 5G СТАНИЦА

Се проценува дека над 800.000 кули со 5G ќелии ќе бидат инсталирани низ САД во следните 20 години, од кои повеќето ќе бидат лоцирани во градовите и нивните станбени области. Може да очекувате слична динамика и пропорции во вашата земја.…

(ФОТО) ОД ТАЈНИТЕ РУСКИ АРХИВИ: Хитлер сепак не побегнал, русите објавија фотографии од неговите…

Елизабет Пескова, ќерка на портпаролот на Кремlin, Дмитриј Песков, на својот Инстаграм профил откри фотографија со остатоци од Адолф Хитлер, кои се чуваат во магацин на тајната архива на Руската Федерална служба за безбедност. Пескова на…

ПРОНАЈДЕН ДОКАЗ ДЕКА КОРОНАТА Е ВЕШТАЧКИ НАПРАВЕНА? Сите траги водат кон еден град?

Двајца научници, еден британец и еден Норвежанец, неодамна објавија студија од која може да се заклучи дека вирусот САРС-КоВ-2 е вештачки создаден во лабораторијата. Според трудот објавен во журнал, новиот протеин „шиле“ на вирусот…