Browsing Category

НАСЛОВНА

Зорица ќе стане љубоморна, заев ја запознал својата прва љубов кога продавал лубеници и чушки во…

Премиер Зоран Заев за српски Курир ја раскажа својата животна приказна. Тој открива дека  во младоста продавал лубеници, пиперки и домати на пазарот до Горњи Милановац каде што ја сретнал и првата љубов Јелена, но и дека името и првите…

ВМРО НАЈАВУВА НЕШТО МНОГУ ГОЛЕМО ЗА 4 ДЕНА, ЕВЕ ЗА ШТО СЕ РАБОТИ !

Што ќе направи ВМРО-ДПМНЕ, како ВМРО ќе се проектира наредниот период и каква сила ќе бидеме ќе видите многу скоро, почекајте, 16-ти јуни е датумот. 16-ти јуни е вистинската најава за пресврт, за еден голем новитет, во пресрет на…

МИЦКО УШТЕ ЕДНАШ ГИ ПОВИКА АПАСИЕВ И ОПОЗИЦИЈАТА ДА СЕ ОБЕДИНАТ

Излезот е победа на обединет опозициски блок. Имаме разлики во опозицијата, ама целта ни е иста. Пораз на Заев и вадење од катастрофа на Македонија, смета лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Опозициски блок најдобро ќе ги штити…