Browsing Category

НАСЛОВНА

(ВИДЕО) МИЦКО НАЈАВУВА ОГРОМНА ПОБЕДА НА ЛОКАЛНИ

Не е до тоа дека не ги знаат нашите прозападни ориентации, или пак до толку да се незнајковци по историја па да не ја знаат генезата на ВМРО и дека во својата основа ја има борбата за своја Република, напиша на Фејсбук лидерот на ВМРО-ДПМНЕ…

Заев и Жерновски заминаа за Букурешт да ја бодрат Северна, дали ќе се закараат со фалангата која ќе…

Премиерот Зоран Заев денес ќе биде на трибините во Букурешт на првиот натпревар на македонската репрезентација на дуелот со Австрија. Македонија дебитира на големите натпреварувања, дел од државниот врв ќе биде во ложата на „Националната…

СТИГНАА ВЕСТИ И ОД БОЛНИЦА: ЕРИКСЕН ЗАКРЕПНУВА

Натпреварот помеѓу Данска и Финска е прекинат откако фудбалерот Ериксен се онесвести на теренот. Медицинскиот тим веднаш дотрча да го реанимира, по што тој беше изнесен од стадионот. За кратко време веќе се појави и фотофрафијата што сите…