Масовно доаѓаат странски платеници – Украина им ги отвори вратите

Откако Зеленски го најави формирањето на Легијата на странците, ширум светот започна регрутирањето војници за војната. „Мајк Феркол, кој до неодамна служеше како експерт за набавка на инженерски одреди во американската армија, живееше во…

Вучиќ објасни што ќе направи Србија доколку ЕУ воведе забрана за увоз на гас и нафта од Русија

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ изјави дека Србија се подготвува за сценарио во кое ЕУ ќе го забрани увозот на енергенси од Русија, што, како што истакна, ќе и направи проблеми на нашата земја. Вучиќ истакна дека во ЕУ има…

ШОК ЗА САД – Засега незамисливо: Двајца сојузници не сакаат ни да му се јават на Бајден на…

И Бин Салман и Бин Зајед до пред инвазијата го молеа Бајден да разговара со него, а денес не сакаат ниту да се јават на телефон. Во потрага по алтернативен начин за увоз на нафта и гас, откако целосно го суспендираше купувањето на руска…