Познат украински новинар дознава дека ја запрепастила европската јавност – Кога почнала…

Наспроти позадината на специјалната операција за денацификација организирана од Руската Федерација, жителите на Западна Украина, и покрај нивните радикални и антируски ставови, се обидуваат да заминат во земјите на ЕУ. До овој заклучок…

Баздникин: Стигнуваат многу барања од македонски компании, кои бараат да се изземат од реципрочните…

Списокот на непријателски земји е објавен од Владата на Русија при спроведување на указот на претседателот Путин. Тоа е список на држави кои вршат непријателски дејствија против Руската Федерација, руски компании и…

x Една од најголемите руски спортистки порача: Нашата војска ја ослободува Европа од фашизам

Една од најголемите руски спортистки на сите времиња Светлана Хоркина ја згрози јавноста со коментарот за агресијата на Русија над Украина. Хоркина, која во кариерата освои седум олимписки медали во гимнастика, а неретко е во центарот…